News

Pvní deska v roce 2021 je od Isobutane

25.1.2021

Pvní deska v roce 2021 je od Isobutane

Kytarista a tvůrčí mozek známé post-rockové party The Ills, Martin Krajčír vedle účinkování v této kapele se však dlouhodobě věnojui svému elektronickému sólo projektu Isobutane. Po několika albech a EPs, které vypustil do světa svépomocně, přichází tentokrát s novou nahrávkou, poprvé na vinylové desce. Album se zajímavými hosty nazvané Mementos vychází 29. ledna.

Deadred slaví XX

15.12.2020

Deadred slaví XX

Náš slovenská starší brat slaví 20. výročí existence kompilací pozostávající z deseti skladeb, nahraných speciálně pro tuto příležitost. Představuje jak veterány stáje (Nylon Union, Autumnist, Karol Mikloš, Veneer, Jelly Belly), novější přírůstky v katalogu (Analogrunner, Bulp, Stroon, Gabriel Kain) ale také novou krev (Nina Kohoutová).

Can't Believe I've Still Got a Headache

21.3.2019

Can't Believe I've Still Got a Headache

Vychází nové EP Ohm Square, které obsahuje dva nové tracky a jejich dva remixy.

Disco Volante/Mt. Average

19.2.2019

Disco Volante/Mt. Average

Páté studiové abum The Ills vychází 19/2/2019 na transparentním zeleném vinylu, na CD a digitálně!

Nove album PLEASE THE TREES a turne s MUDHONEY!

28.8.2018

Nove album PLEASE THE TREES a turne s MUDHONEY!

INFINITE DANCE je nové již páte album Please The Trees, vyjde 19. 9. 2018 na vinylu, cd a jako download/streaming. Křest alba proběhne tentýž den na lodi  Altenburg 1964.  V listopadu kapela odehraje v roli předskokana evropské turné kultovní seattleské kapele MUDHONEY.

BULP NA RADIO_HEAD AWARDS

28.2.2018

BULP NA RADIO_HEAD AWARDS

15. března proběhne další udělování Radio Head Awards, BULP jsou s albem YRSA nominováni v kategorii DEBUT ROKA!

Vychází živák Please The Trees

9.10.2017

Vychází živák Please The Trees

Koncertní záznam s názvem ''007 Strahov – Licence to LIVE'' , který byl pořízen na Sedmičce v roce 2016 vycházi jako digitální download k stažení zdrame. Najdete v sekci Digital Store
Bulp vychází debutové album

10.4.2017

Bulp vychází debutové album

Dva roky od vydání EP Endian vydává Bulp svůj debutový album Yrsa. Název nese islandské jméno,které stejně jako nahrávka v sobě skrývá tajuplnou moc podmanit si posluchače už na první poslech. Album obsahuje devět skladeb a vychází v limitované edici na mléčném vinylu s kouřovým efektem, v standardní edici na černém vinylu a digitálně.

 

 

Nové album I AM PLANET vychází na Starcastic

19.6.2016

Nové album I AM PLANET vychází na Starcastic

Nové album slovenského skladatele plné křehkého klavírního minimalismu vychází 20. června u Starcastic na CD a jako digitální download.

Foolk má nový singl

30.3.2016

Foolk má nový singl

Po třech letech od druhého studiového alba na značce Deadred/Starcastic vydává Dušan Vančo alias FOOLK nový singl You (So Not Chill). Přesto, že v minulém roce vydal samostatně několik skladeb, přichází teď s elektronickým hitem, kterému dominuje vokál amerického producenta Know Kontrol. Novinka se v předpremiéře už objevila ve vysílání britské BBC.

Debutové EP Bulp k stažení zdarma

7.10.2015

Debutové EP Bulp k stažení zdarma

Debutové EP ENDIAN slovenského producenta Samuela Štefanca, které obsahuje pět tracků vychází u Deadred a Starcastic k stažení zdarma. Bulp se představí v pátek 16.10. v Palácí Akropolis v rámci série Music Infinity s rakouským duem HVOB.

 

Nové album Please The Trees!

18.9.2015

Nové album Please The Trees!

CARP - nové, v pořadí již čtvrté album Please The Trees vychází 21. září 2015. Křest desky proběhne v Přístavu 18600 http://18600.cz v úterí 22. září a jako host vystoupí Obelisk of Light. Album vychází na vinylu, CD, digitalní download MP3 /FLAC, dostupný na iTunes, Spotify, Deezer a pod. Na video k pilotnímu singlu Suite F se může podívat zde v sekci "videos"

Karel Miklos Record Store Day

18.4.2015

Karel Miklos Record Store Day

Record Store Day osvalujeme tento rok vydánim nového singlu Karola Mikloše, který je předzvěstí připravoného EP. Singel vychází jako download a v limitované edicii jako 7-palcový průhledný vinyl, doplňuje ho dvojice remixů od Autumnist a Yellowbrilla.

 

Mayen v máji

3.3.2015

Mayen v máji

Na květen připravujeme k vydáni nové ep pražské dreampopové kapely Mayen.

Vychází debutové album Ettella Diamant

16.12.2014

Vychází debutové album Ettella Diamant

Do dlouhých deseti letech vycházi nová deska slovenské skupiny Ettella Diamant, združené kolem zpěvačky Sylvie Menyhértové (jinak Puding Pani Elvisovej). 8 skladbové album vychází na čirém vinylu LP, CD a jako download ve formátech MP3/FLAC/AAC.

A Forest Affair vychází v reedici

6.12.2014

A Forest Affair vychází v reedici

Právě vycházi druhé limitované vydání třetí řadovky Please The Trees "A Forest Affair". Album vychází v novém obalu na 140g čirém vinylu v počtu 100 kusů. Deska obsahuje kupón s kódem pro stažení alba ve formátu MP3 a jako bonus soubor obsahuje záznam živého vystoupení Please The Trees ze křtu alba A Forest Affair v Malostranské besedě v Praze 10. 12. 2012.

Nová deska Ohm Square na spadnutí

1.2.2014

Nová deska Ohm Square na spadnutí

Páté řadové album kapely Ohm Square vyjde pod křídly Starcastic Records ke konci února. Jeho název bude A Curious Places Between Souls and Atoms a bude na obsahovat devět skladeb.

 

Malý ráje

10.1.2014

Malý ráje

Jako první  v roce 2014 vyjde na Starcastic debutové album kapely Prodavač. Její název bude "Malý ráje" a vyjde na vinylu a digitálně v MP3/FLAC formátu.

 

Vychází dlouhoočekávané album Nylon Union

14.12.2013

Vychází dlouhoočekávané album Nylon Union

Po dlouhých třinácti letech od vydání debutového EP Oxeyed vycházi 16. prosince debutové album slovenské kapely Nylon Union nazvané Sine Sine!

Nové album Autumnist vychází 10. června

9.6.2013

Nové album Autumnist vychází 10. června

V pondělí 10. června vychází nová v pořadí třetí deska slovenského producenta Autumnist. Deska vychází na VINYLU a CD v netradičním ručně tištěném obalu z recyklováneho papíru a jako download MP3 resp. FLAC.

Ohm Square s novým EP na Starcastic

25.2.2013

Ohm Square s novým EP na Starcastic

S radostí můžeme oznámit, že na Starcastic Records vyjde jako MP3 a FLAC download nové EP Ohm Square - Resist dance s třema tracky z připravované páté řadové desky kapely. Je to již pět let od vydáni jejich poslední desky Taking Shape. Kapela už delší dobu funguje jen ve dvojici: Honza Čechtický a Charlotte Fairman. Nový materiál je zahalen do melancholie a potemnělých elektronických ploch, nad nimiž vyčnívá nezaměnitelný vokál Charlie One. Vydaní celé desky máme v pláně na podzim tohoto roka.

Recenze "A Forest Affair" v polských mediích

31.12.2012

Recenze "A Forest Affair" v polských mediích

"A Forest Affair" jde do distribuce v Polsku a Please The Trees v lednu absolvují po Polsku turné. V souvislosti s obojím vycházejí postupně zatím prý pochvalné recenze v polských  e-zinech... czekuj tutaj:
Magnetoffon
Students.pl
T-mobil Music.pl
Violence-online.pl
Screenagers.pl
Wywrota.pl
fuckyouhipsters
Artysta.pl

A Forest Affair je venku!

10.10.2012

A Forest Affair je venku!

Nové album kapely Please The Trees vychází právě dnes a je k dispozici na černém vinylu, modrém CD, jako download MP3 resp. FLAC na naší nové DOWNLOADS stránce. Album bude dnes večer pokřtěn v Malostranské besedě od 20:00.

Jelly Belly společně s Fiordmoss

25.9.2012

Jelly Belly společně s Fiordmoss

V pondělí 15. října vystoupí Jelly Belly společně s kapelou Fiordmoss v Štúdiu 5 Slovenského Rozhlasu v rámci projektu Audioport. Audioport je projekt slovenského Radia_ FM a českého Radia Wave, na vlnách kterých budete obě vystoupení mít možnost sledovat.

Nový singl Please The Trees k stažení!

5.9.2012

Nový singl Please The Trees k stažení!

Pilotní singl z připravované desky Please The Trees je od dnes volně k stažení zde: stahuj SHE MADE LOVE TO THE MOON. Album pojmenovaný "A Forest Affair" vychází 10. října na LP/CD/MP3/FLAC. Skladba k poslechu na soundcloud.com zde.

Jelly Belly vychází nové EP!

31.8.2012

Jelly Belly vychází nové EP!

Prvního září vychází nové EP Jelly Belly s názvem Uber Alles. Od zítra bude ke stažení ve fromátu MP3/FLAC a co nevidět bude k mání i na 12 palcovém vinylu

Video trailer k "A Forest Affair"

22.8.2012

Video trailer k "A Forest Affair"

Video trailer k desce A Forest Affair k zhlédnutí na YOUTUBE Podcast music ze skladby Sleep, music by Please The Trees & Jonathan Burnside,Art by Veronika Vlkova & Martin Baar, mov by Cartonclan.

Please The Trees & Starcastic

21.8.2012

Please The Trees & Starcastic

S potěšením oznamujeme, že novým členem rodiny Starcastic Records se stala kapela Please The Trees, s ktrerou připravujeme vydání jejich třetí desky - podle nás nejvyzrálejšího a nejlepšího počinu v diskografii kapely. Please The Trees album natočili v říjnu 2011 s producentem Jonathanem Burnsidem (Melvins, Faith No More, Red House Painters, Nirvana, Gary Floyd Band) v sanfranciském studiu Magnolia. Album A Forrest Affair bude obsahovat deset skladeb, které napsal Václav Havelka, vedle producenta Jonathana Burnsidea se na výsledné podobě ale podíleli všichni členové skupiny, a to včetně bývalého člena Zdeňka Kadlece, který kapelu opustil před dokončením nahrávky a nahradil jej David Babka. Album A Forest Affair vychází 10. října na CD, LP a v digitálních formátech FLAC a MP3.

Autumnist interview pro Indiemusic.cz

8.8.2012

Autumnist interview pro Indiemusic.cz

Vlado Ďurajka poskytl rozhovor pro Indiemusic.cz o připravované třetí desce Autumnist, ktérá vyjde u Deadred/Starcastic na podzim!

Tagy