Bulp – Parvin

241
> přehrát


SEZNAM SKLADEB –
1. Auri
2. Oona
3. Again
4. Parvin Pt. 1
5. Parvin Pt. 2
6. Mabel (bonus track)


Pět let po EP Endian a tři roky po albu Yrsa, oceněném Radio_Head Awards, vydává sourozenecká dvojice Bulp své druhé EP s názvem Parvin. Producent Samo Štefanec a vokalistka Jana Salvi na něm představují pět skladeb, včetně pilotního singlu Auri, který doprovází poutavý videoklip.

Podobně jako předešlé album Yrsa, i nové EP nese název podle ženského jména. Parvin je jméno perského původu, používané převážně v zemích blízkého východu. S EP ho pojí ženské vokální samply právě z tohoto regionu, použité ve skladbách Parvin Pt. 1 a Parvin Pt. 2. EP jako celek v sobě však spojuje mnohem více vlivů a je dynamickou ukázkou různých tváří taneční hudby.

„Parvin v sebe kombinuje klubovú atmosféru, rozmanité vokálne plochy a má miestami až dobrodružný charakter. Pokiaľ ide o jeho zvuk, špeciálny dôraz som venoval beatom a nízkym frekvenciám.”, charakterizuje svoji novou kolekci skladeb Samo. Tracky Auri a Again jsou zpívané duety, skladby Oona, Parvin Pt. 1 a Parvin Pt. 2 jsou instrumentální kompozice. Limitovaná vinylová verze EP obsahuje taky bonusový instrumentální track Mabel.

Na zpěvových partech je patrné, že se dvojice posunula do nové polohy. Střídavá dominance ženského a mužského hlasu a putování vokálních linek z unisona do kontrapunktu a zpět vyzdvihuje osobitý charakter zvuku Bulp. Oproti albu Yrsa klade producent Samo Štefanec důraz na údernejší a výrazně basově orientovaný zvuk. Tracky jsou rytmické a taneční, s výjimkou cinematicky znějící předposlední skladby, která slouží jako předzvěst triumfálního závěru celého EP.

Jana Salvi, vokalistka projektu Bulp, složila pro skladbu Auri vokální linku a její doposud nejosobnější text, ve kterém promlouvá ke své dceři. „Parvin pre mňa predstavuje vyzreté a energiou nabité minidielo. Predurčuje pre mňa smer, akým sa projekt Bulp bude ďalej hudobne uberať.”, říká o EP Jana.

Všechny skladby kolekce zkomponoval, nahrál a zmixoval Samo Štefanec, zároveň napsal text k písni Again, zatím co Jana Salvi složila text pro Auri. Nahrávalo se ve studiu Men at Sound v Trenčíne a nahrávku masteroval Tomáš Karásek v pražském studiu Gargle & Expel. Autorem artworku EP je Branislav Rariga a autorkou fotografie na inlay kartě vinylu Anna-Mária Špániková.

Parvin EP vyšlo 4. června 2020 na značkách Deadred Records / Starcastic Records na 12-palcovém limitovaném bílém vinylu, digitálně na všech známých streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, YouTube Music atd.) a jako download ze stránek vydavatelsví a Bandcamp profilu kapely.

Vydání titulu z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia (www.fpu.sk)

 

Další releasy