The Cultural Studies – Human Killed In Accident

01 Puppet Resurrection
02 B.A.C.K.L.A.S.H.
03 Perpetual
04 Plastic Fashion
05 Spiral
06 Under Pressure’s Silence
07 Silenced Press

Hudební žlučový výboj The Cultural Studies je kreatívním produktem trenčianskeho rodáka Oskara Pompu a Erica Bienefelda a.k.a. Stereo Vampire z amerického St. Louis. Tento slum-poet doslovně infikuje nápaditou elektroakustickou hudbu hovoreným slovem a svým humorně ladenými no trefníma textama o stavu spoločnosti protestuje a pobuřuje jako spupný mýval. Z názvu projektu je cítit spoločenská angažovanost, která je dále rozpracovávaná ve všech autorských skladbách neobvyklého hudebného gonzo dua.

Debutovali albem Recycled Press (2016), který vyšel ve francouzském vydavatelství Sub-Continental Records. V roce 2019 vychází druhé album pod názvem Human Killed In Accident. Kolekce sedmy elektro skladeb opět v textech poukazuje na aktuální spoločenské, politické a ekologické problémy ve světě. Nahodte bílobílý oblek, zapalte doutník, nakopněte stroj a vychutnejte si jízdu.

Kapela se vyplazila z bruselského podbrušia - zformovala se během mlhavého sobotního odpoledne v baru Potemkin na úpatí Porte de Hal, středověké pevnostní struktury města. Oskar později objevil undergroundové studio Spector Studio, ukryté ve stínu vězení v části Saint Gilles, kde dva talentovaní francouzští old-school producenti, D&D, posunuli The Cultural Studies tím zprávním hudebním směrem. Na tomto magickém míste byli později nahrané oba jejich alba

To debutové pod názvem Recycled Press (2016) produkovali D&D spolu s Oskarem a vyšlo u francouzského vydavatelství Sub-Continental Records. Pilotní singel z alba The Automaton se přeslávil na BBC Radio 6 Music v pořadu Tom Robinson Show. Tom Robinson jej vyzvedl jako svojí „oblíbenou melodii z dálky” a “byl ohromen tím, jako se může od úplně neznámých umělců jen tak z ničeho nic objevit neco tak plnohodnotné a dokonalé”Paul Scott-BatesLouder Than War označil Recycled Press jako „poutavý, občas surově znějíci taneční album, které nabízí alternatívní pohled na moderní denní pop”. Album si ve své koncepčnosti bere na mušku bankovní systém v popředí našich životů, korupci, manipulaci a tabletizaci společnosti a další témy, které se dotýkají rasové nerovnosti, policajního násilí a obecného způsobu, jakým jsous tyto problémy zobrazeny pro veřejnost.

Jejich nové album Human Killed in Accident opět produkoval Oskar Pompa a zmixoval a spoluaranžoval Dorian Chaillou (D) v Spector Studio v Bruseli. O mastering alba se postaral Tom Karásek v pražském studiu Gargle&Expel. Na obal alba je použita expresivní malba Kevina Panozza, do finální grafické podoby jej spracoval Braňo Matis.

Album vyšlo 29.8.2019 v Deadred / Starcastic na vinylovém LPdigitálně ve formátech MP3, FLAC k stažení ze stránek obou vydavatelství a všech známých streamovacích platformách (Apple Music, Spotify, Deezer, atd.).

Vydaní alba z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umenia (www.fpu.sk).