Bonus – Konec civilizace

> přehrát


Vydáno 03. 12. 2010
VINYL / MP3 DOWNLOAD

Rec+Mix Pe.Klo @ Kundolab
Master Yoz @ JáMor
Cover design: Carton Clan | www.cartonclan.cz

01 (Bez oken)
02 Psychologové
03 Dětem (+ Lineup)
04 Zakopanej pes
05 Mý místo (+ Idea, Aran Satan)
06 (Ford)
07 Epitaf (+ Karaoke Tundra)
08 Ztrácíme čas
09 Squatteři, feťáci, anarchisti (+ Banán)
10 (Eden)
11 2540 (+ Volenet)
12 Party track (+ Lyrik, DJ Spank)
13 P I K O S M R T (+ Karaoke Tundra)
14 (Tolik let)
15 Konec civilizace (+ DJ Spinhandz)

Civilizace dospěla ke svému konci. Ve městech, ze kterých zmizeli lidé, padají první domy, jsou to novostavby. Kořeny prorážejí chodníky, rozhodly se srovnat všechny výdobytky kultury se zemí… nebo tak nějak. A jako bonus vydává rapper Bonus na značce Starcastic svojí debutovou desku Konec civilizace. 

V podstatě koncepční album obsahuje patnáct tracků, ve kterých se Bonus zabývá rozporem hodnot a nejednoznačností světa, ve kterém žije. Zmizeli kladní hrdinové, nikdo z nás není dobrý člověk. Chovat se slušně znamená poslušně. Nadbytek zbytečných "informací" odvádí pozornost od každodenní reality, tlak konzumní kultury udržuje lidi v oddané apatii. "Co v takovém prostředí znamená nějaká svoboda?" Existuje vůbec nějaké východisko? "Roboti jsou stejně dobří lidé jako my."

Album nahrával Pe.Klo (Lineup, Plugnplay, ex-Hissing Fauna) od září do listopadu v pražském studiu Kundolab. Kromě dvou skladeb s beaty Karaoke Tundry jsou pod veškerou hudbou podepsaní Pe.Klo s Bonusem. Na albu hostují Volenet (Prince of Tennis, ex Colorfactory, Sebastians), Idea (Ideafatte), Lyrik (Modré hory, ex JSS, Quasimondo), Aran Satan (Gnu, Aran Epochal), Banán (Lahar, Phoenix II, ex Balaclava), DJ Spinhandz a DJ Spank.

Další releasy