Atlantic Cable – Blues & Ballads

> přehrát


vydáno 4. 2. 2007
FREE MP3 DOWNLOAD

Nahráno 6. ledna 2007 v obýváku Rona Synovitze

Tyson Cosby: kytara, harmonika, zpěv
Vedran Tvtkovic: perkuse

Cover design: Bourek

01. Justice of the Peace Blues (Vaughn Horton)
02. Frankie and Albert (traditional)
03. Moonshiner (traditional)
04. Lonesome Old River Blues (Roy Acuff)
05. Broke Down Engine (Blind Willie Mctell)
06. Blackjack Davey (traditional)
07. Freeborn Man (Lindsay/Allison)

Když chcete v dnešní době zažít nejakou dramatickou zábavu, stačí když zapnete večerní zprávy nebo si pustíte DVD. V době minulé ste poslouchali nebo ste si zpívaly balady. V těchto písních můžeze najít téměř každý aspekt lidského poznání. A také víc podivínů než je potřebujete do obsazení Shakespearovské hry. Blues and Ballads vypovídá o tom jaký to je hrát roli v "Cirkusu Život".

Volba balad kapely Atlantic Cable zobrazuje gigola-karbaníky, prostitutky, žárlivé manželky s velkýma pistolema, sebevražedné šílence kterí neumí plavat, podfukářské soudce, romantiky bez domova a pašeráky whisky, všechny potýkajíc se s věčnými tématy marnivosti, vraždy druhého stupně, šibenice, whiskey, bohem, smrtí a překračováním povolené rychlosti. Proč tak staré písně
Protože lidé se učí pomalu.

Život je pes, hlavně když si jak porouchaná kára. (BROKE DOWN ENGINE) Nemáš páru ani plyn. Klepeš na její dveře protože víš, že se dokáže fakt rozpálit. Ale pozor cizinče, narazils na trable - v městě kde maj jenom jednoho koně. Dals jí diamanty a krásne věci, vzala všechny peníze a nenechala ti nic. Pak ti ostáva jenom smutek. (LONESOME OLD RIVER BLUES) Jdeš k řece kde voda je chladná a svůj smutek schováš tam kde voda je nejhlubší. Vezměte si příběh FRANKIE a ALBERTA. Navlíkla ho do kvádra za sto babek, ale on je jenom muž, podved ji s jinou. Tak sebrala pistoli, čtyřiačtyřicítku a Albert je v křížku. A taky máš právo na klidný blues. (JUSTICE OF THE PEACE BLUES) Nějakou ženu přepadli v pravé poledne, ale nikdo jí nepřícházi na pomoc.... Poldové jsou dole na dálnici, čekají až oholí dalšího kamioňáka, který jede příliš rychle jen aby si vydělal o pár drobnejch víc. A co BLACKJACK DAVEY? Rozespíval kolem sebe lesy a okouzlil srdce dámy. Nabídnul ji rukavičky ze španělské kůže, a pozdeji ten večer když pán přišel dom ona byla pryč s Black Jackem Daviem. Zřekne se svého domova a zřekne se i svého muže, v pravdě, kvůli tomu bídákovi Black Jack Daviemu. Ale bůh ochraňuj všechny ty krásne ženy, jejich dech je svěží jak rosa na hroznu vína. Dejte mi chléb když jsme hladný, a dejte mi whiskey když jsem vyprahlej. Dejte mi 10 babek když to na mne přijde, a dejte mi víru když chcípnu. (MOONSHINER) Protože jsem pašerákem chlastu už sedumdesát dlouhých let, a když ne whiskey tak nevím co mne zabije. Ale hej, ty máš jednu holku v Cincinnati, a druhov v San Antoine, domov si vláčíš na zádech. Znáš každej coul zadnejch cest i každou míli po kolejích. Jsi volnej jako pták. (FREEBORN MAN)

Další releasy