Jelly Belly – Uber Alles

> přehrát


01. NYC / MCA
02. Tobruk
03. Vegas
04. Dublin
05. Berlin

vydáno: 1.9.2012

Recorder & Mixed:
Men at Work studio, Trencin, SK

Mastering:
Ghost Sound Mastering & Post, Stockholm, SE

Cover:
Ján Vasilko / Jozef Tušan


Když trojici JELLY BELLY vyšlo před více než rokem debutové EP Deaf Till 30 (Deadred / Starcastic 2011), nikdo nečekal že jejich prvopočin vzbudí takový pozitívní ohlas u části hudební kritiky, především v České republice. Čtyřskladbová sonicko-psychedelická pocta nejenom košickému hokeji, kterému JELLY BELLY oddaně fandí, byla dokonce nejednou pasovaná na debut či objev roku.

Shoegaze. Ano, zní to archaicky. Sen: pravidelný sonický příboj. Ohromující, zvonivá čistota kytar v souladném protikladu rozechvělých bustrů. Hodně nahlas, prosím. Jsou z Košíc, hrají shoegaze/psychedelic a desky by měli vydávat častěji.” napsal Maxim v recenzi v magazínu Full Moon. Maximovo přání se teď plní…

Indie/shogaze/psychorebelové z Východného pobrežia vedou svojí osobní sonickou válku proti světu ještě s větší vervou a nasazením. Nová zbraň EP Über Alles je v mnoha ohledech temnejší a syrovější než jejich debut, který se zpětně jeví jako příjemná populární hudba. JELLY BELLY do nahrávek promítli veškerou svoji zlost, vášeň a frustrace (např. i tu z finálové prohry Vežet Košice v boji o mistrovský hokejový titul 2012), vložili do nich svoje peníze, energii a životy… Über Alles není skutečně žádna zábava.

NYC / MCA, Tobruk, Vegas, Dublin, Berlin. Pět skladeb je možné interpretovat jako soundtrack nikdy nenavštívených míst, je možné je interpretovat jako mapu míst klíčových konfliktů, možná skutečných, možná surrealných ch. Úvodní track je věnovaný Adamovi Yauchovi z Beastie Boys.

O nahrávku a mix Über Alles sa postarali opět Matúš Homola a Karol Mikloš v jejich studiu Men at Sound, mastering si vzal na starost Anders Peterson ze stokholmského studia Ghost Sound Mastering & Post. Obal je upravenou reprodukcí obrazu Utopia malíře Jána Vasilka a zodpovědnost za vizuály JELLY BELLY na sebe vzali grafický dizajnér Jozef Tušan a fotograf Slavomír Stankovič.

Album vycházi ve formátech MP3 320 kbps a FLAC (volně k stažení z webů kapely a československého twin-labelu Deadred Records a Starcastic Records) a také jako 12-ti palcový vinyl, dostupný v e-obchodech obou vydavatelsví.

 

Další releasy