Please The Trees – 007 Strahov - Licence to Live

> přehrát


01. All I Wanna Do
02. Not This Way / S.E.K
03. She Made Love To The Moon
04. Suite F
05. It's Not Me
06. Hell On Earth

Natočeno živě 24. února 2016 na koncertě v Klubu 007 Strahov v Praze. Nahrál a smíchal Pavel “Kuře” Hejč.

 

Pod heslem “PODPORUJ SVOJI SEDMIČKU!” zvali PLEASE THE TREES vloni v zimě na svůj únorový koncert v legendárním strahovském Klubu 007, jímž se na zdejší pódium vrátili po delší době. Slíbili z něho také pořídit profesionální záznam, jehož použitelnou část dají za nějaký čas zdarma ke stažení na internetu. To vše jako akt připojení se k dlouhodobé kampani mnoha dalších kolegů a se Sedmičkou spřízněných duší ve prospěch oživení povědomí o jednom z nejdůležitějších prostorů pro novodobou historii české alternativní kultury vůbec...

Každý, kdo má rád legendární klub v suterénu sedmého bloku studentských kolejí na Strahově, ví moc dobře proč. Přátelská, až rodinná atmosféra a důležitá část českých kulturních dějin už od roku 1969. Koncerty tu bývají neopakovatlené a jsou legendární také díky místnímu zvuku! Spousta kapel dodnes považuje Sedmičku za svoje rodiště, dá-li se to tak říct, či za svou domácí scénu. Jenže na samozřejmé věci se také často zapomíná.

Please The Trees rovněž patří mezi ty, kdo na Strahově vlastně začínali – v Praze tedy určitě. “A je to už víc než 10 let, “ připomíná za kapelu její frontman Václav Havelka. “Ovšem už nějak dlouho jsme na Sedmičce nehráli. Přišlo mi to líto a říkal jsem si to pokaždé, kdy jsem na Sedmičku mířil ať jako návštěvník nebo spolupořadatel nějakého jiného koncertu. Pokaždé, když tam vkročím, cítím se jako doma. ” uvědomil si prý před časem Havelka.

Please The Trees chtejí nahrávkou upozornit i na výjimečnost sedmičkovského zvuku: “Zdejší mistr zvuku Pavel ‘Kuře’ Hejč možnost “sedmičkovských” nahrávek umožňuje již nějakou dobu (i jako demo bez účasti veřejnosti) za velice přijatelných finančních podmínek. Mnoho lidí o téhle další činnosti stále neví a přitom mít možnost natočit si na Sedmičce třeba jen demáč je samo o sobě úplně vynikající – čirá radost!” vyzdvihuje Václav Havelka.

Please The Trees jsou na nahrávce zastižene ve skvělé formě, záznam přesně vystihuje její pohodové rozpoložení a semknutost, jichž Václav Havelka (kytara/zpěv), Jan Svačina (bicí) a Miroslav Syrný (basa) za tři roky svého fungování coby tria dosáhli. Šest tracků, jež Please The Trees z loňského vystoupení v Klubu 007 nyní veřejně předklládají, tvoří velmi svěží a kompaktní celek a už jen málokdo si vzpomene, že tři z nich měly v původní studiové verzi košatější aranže: It’s Not Me z debutové, už deset let staré desky Lion Prayer (2007) a She Made Love To The Moon a Hell On Earth z přelomového alba A Forest Affair (2012). Páteří loňského repertoárového setu ovšem logicky byly skladby z aktuálního alba Carp (2015), na němž výše zmíněné trio nabralo ostřejší směr. Jo a mimochodem, nenechte si na konci ujít dva zbloudilé bonusy.

Další releasy